Serce Jezusa gorejące ognisko miłości.

DSC08918Uroczystością do Najświętszego Serca Jezusowego zakończyliśmy obchody i Oktawy Bożego Ciała i dzisiejszego święta. Najświętsze Serce Pana Jezusa otwarte dla nas na krzyżu, z którego wypłynęły Krew i woda, jako znak sakramentów świętych, świadczy o przeogromnej miłości Zbawiciela do całego stworzenia. Chrystus przelał swoją Krew dla naszego zbawienia i zostawił jako pamiątkę Najświętszej Ofiary na ołtarzach całego świata. Ożywcza woda spływająca podczas chrztu na obmycie łaską odkupienia czyni nas dziećmi Bożymi. Oddając cześć otwartemu Sercu Jezusa, uwielbiajmy Pana Boga za wszelkie dary, które spływają obficie na każdego z nas.
W światowym dniu modlitw o uświęcenie kapłanów otoczmy modlitwą kapłanów, a szczególnie ks. Proboszcza i pomagających w naszej parafii. Oni wciąż potrzebują modlitwy, aby sami uświęcając się, prowadzili na wyżyny świętości ludzi powierzonych ich duszpasterskiej trosce.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22