Odpust parafialny

DSC08999

Uroczystość odpustowa jest dla każdej parafii okazją do przybliżenia sobie życia swojego Patrona. Dla naszej parafii to Matka Boża w tytule Nieustającej Pomocy. Pierwotny wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy został namalowany na desce o wymiarach 54 cm x 41,5 cm. Na przestrzeni wieków otrzymał dwa główne tytuły: Matka Boża Bolesna, trzymająca na ramieniu swego Syna, mającego kiedyś podjąć mękę krzyżową, o czym świadczą przedstawione po bokach anioły, niosące narzędzia tej męki. Drugi natomiast tytuł: Matka Boża Nieustającej Pomocy, wyrósł z pobożności, która dopatrywała się w wizerunku ikony, czule spoglądającą na swych czcicieli Matkę, gotową pośpieszyć im z pomocą w każdej potrzebie. I tak sie dzieje od wieków.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Główna nagroda