Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości.

DSC01030Cały czerwiec poświęcamy szczególnej czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. To na prośbę polskich biskupów papież Klemens XIII w 1765 roku uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa rozciągnął na cały Kościół. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu. To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata.
Dzisiejsza uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest jednocześnie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach i duszpasterzach, z których posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Dzisiaj za pobożne i publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

1
2
3
4
5
6
7