Czas łaski i zbawienia.

popielec2018

Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Posypanie głowy popiołem jest świadectwem przyjęcia wezwania do nawrócenia. Chodzi nie tylko o zerwanie z grzechem i przywiązaniem do niego, lecz także o przemianę myślenia i serca. Pamiętajmy, że w czasie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Po spełnieniu zwykłych warunków odpustu można go uzyskać za udział w Gorzkich Żalach, za odprawienie Drogi Krzyżowej, za udział w rekolekcjach trwających przynajmniej trzy dni (mogą być online), w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek za odmówienie po Komunii Świętej modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu przed obrazem Jezusa.