Dziękczynienie za plony.

DSC02262

Dożynki to wyraz wdzięczności Bożej Opatrzności i Matce Najświętszej za otrzymane całoroczne dary, najpierw przez tych, którzy bezpośrednio trudzą się na roli, a także przez nas wszystkich, korzystających z pracy rolnika. Msza św. dożynkowa rozpoczęła się o godz. 17:00 od poświęcenia wieńców i wiązanek żniwnych przed głównymi drzwiami kościoła, by potem wejść procesyjnie do kościoła na sprawowanie Eucharystii, która była dziękczynieniem za plony. Mszę św. w intencji Rolników i całej Parafii odprawi ks. D. Larus, a za zmarłych Parafian – ks. Proboszcz.                                                  Natomiast po Mszy św. P. Sołtys wsi Zdziechowa, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich zaprosili na spotkanie przy bogato zastawionym stole na boisku przy OSP. Pośród wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, największą była możliwość przelotu helikopterem, z czego wielu skorzystało, zapewne z bijącym sercem. 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
12