Pielgrzymka do Paryża.

FRANCJA

 

 

W dniach od 14 - 19 czerwca 2015 roku odbędzie sie pielgrzymko - wycieczka do stolicy Francji, a także Riems, Trewiru, Kolonii.

 

Program:

Dzień
1// 14.06.2015

Wyjazd o godzinie 03.00 Z Zdziechowy, przejazd do Trewiru, najstarszego miasta Niemiec, dawnej stolicy zachodniego Cesarstwa Rzymskiego i rodzinnego miasta Karola Marksa. Zwiedzanie starego miasta: Porta Nigra – symbol miasta wpisany na listę Unesco Hauptmarkt, bazylika Konstantyna, Pałac Elektorski, Kaiserthermen,. Zwiedzanie najstarszej niemieckiej katedry św. Piotra, z najcenniejszą relikwią: Świętą Szatą – Tuniką Chrystusa. Msza
Święta. Obiadokolacja, przejazd na nocleg do Metz, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 2// 15.06.

Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Reims, miasta koronacji królów Francji, zwiedzanie: katedra Notre-Dame, gdzie odprawimy Mszę Świętą, Pałac Tau, bazylika St-Rémi. Przejazd do Paryża. Rozpoczęcie zwiedzania miasta: Katedra Notre Dame gdzie odprawimy Mszę Świętą. Katedra to najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII w. zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami. Przejście koło ratusza miejskiego pod Centrum Pompidou, obiadokolacja we Flunchu (w cenie), następnie przejazd autokarem do hotelu pod Paryżem, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 3// 16.06.

Po śniadaniu wyjazd do Wersalu, zwiedzanie Pałacu Ludwika XIV (wstęp w cenie), przyjazd do Paryża, spacer wielkimi bulwarami, w trakcie którego zobaczymy m.in. operę, plac Vendome. Msza Święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Obiadokolacja we Flunchu (w cenie). Rejs wieczorny po Sekwanie (w cenie). Spacer przy oświetlonej wieży Eiffla, przejazd oświetlonymi ulicami do Paryża. Powrót na nocleg do hotelu,
odpoczynek.

Dzień 4 // 17.06.

Śniadanie. Przejazd do Paryża, następnie wjazd windą na najwyższy taras widokowy Wieży Eiflla (w cenie), spacer po polach marsowych, most Aleksandra III, Grand i Petit Palac, Pola Elizejskie, Plac Concorde, Mszą Swięta w kaplicy kościoła Cudownego Medaliku św. Katarzynyny
Labouré. Przejazd na wzgórze Monmarte, zwiedzanie bazyliki Sacre Coure (wstęp w cenie) - symbolu paryskiej pobożności, Plac du Terte, , obiadokolacja w restauracji typu Flunch (w cenie), powrót do hotelu, odpoczynek.

Dzień 5 // 18.06.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Luwru (wstęp w cenie z audiogudem). Zwiedzanie muzeum ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Msza Święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wyjazd na nocleg w Belgii. Po drodze obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

Dzień 6 // 19.06.

Śniadanie. Przejazd do Kolonii, jednego z najważniejszych historycznych miast. Zobaczymy Katedrę Św. Piotra i NMP wybudowaną w stylu gotyckim i wpisaną na listę UNESCO, gdzie zostanie odprawiona Msza Św. Następnie czeka nas spacer po uliczkach Starego Miasta podczas którego zobaczymy gotycko- renesansowy ratusz oraz Most Hohenzollernów. Wyjazd do Zdziechowy, przyjazd w godzinach nocnych, zakończenie Pielgrzymki.