Boże Narodzenie

 wigilia-boze-narodzenie

„Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelnym i mającą swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnicę również w naszych Domowych Kościołach.

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i miłych Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Wszystkim składam serdeczne życzenia: Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia! Szczęść Boże!