Ojczyzna Jezusa Chrystusa

jerozolima
 
 
Program - Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ
 
 
 
 
DZIEŃ  1         TEL AVIV - JAFA
 
Zbiórka przed Parafią, transfer komfortowym autokarem na lotnisko, odprawa bagażowa  i wylot do Izraela o godz. 10.25. Przylot do Tel Avivu o godz. 15.20, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, przejazd do Tel Avivu i zwiedzanie jego najstarszej dzielnicy– Jafa. Starożytne, kolorowei malownicze uliczki zaprowadzą nas  ze starówki aż do portu, który uważany jest za jeden z najstarszych portów na świecie. Przejazd do hotelu  w Tyberiadzie lub okolicy na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ  2         TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET
 
Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym skosztujemy ryby św. Piotra. Nad rzeką Jordan odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego. Powrót do hotelu na obiadokolację  i nocleg.
 
DZIEŃ 3          HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
 
Po śniadaniu przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów.  Następnie udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ  4         GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - KASR AL-JAHUD - JEROZOLIMA
 
Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasral-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Następnie przejazd do Jerozolimy i nasze pierwsze spotkanie ze świętym miastem - Góra Oliwna, panorama miasta, Kaplica Dominus Flevit, Getsemani, Ogród Oliwny. Przejazd do hotelu w Jerozolimie.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
 
DZIEŃ  5         JEROZOLIMA
 
Śniadanie, po którym zwiedzimy Sanktuarium Wniebowstąpienia oraz Kościół Pater Noster wraz z Grotą. Drogą Niedzieli Palmowej udamy się w kierunku doliny Cedronu nawiedzając Kaplicę Dominus Flevit (miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą). Nawiedzimy także Ogród Getsemani – bazylika Agonii Pana Jezusa, kościół Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ  6         JEROZOLIMA
 
Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy, m.in: Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa,
 Via Dolorosa – Droga Krzyżowa Pana Jezusa, po której dojdziemy do Bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie, nawiedzimy pusty Grób Pana Jezusa. Tego dnia zobaczymy także Kościół św. Anny- miejsce narodzin Najświętszej Maryi Panny. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ 7          BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM - QUMRAN – MORZE MARTWE
 
Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Przejazd do Ein Karem – miejsca urodzenia św. Jana Chrzciciela Następnie udamy się do Qumran – starożytnej osady Esseńczyków położonej na Pustyni Judzkiej, gdzie odkryto słynne zwoje zawierające księgi ze Starego Testamentu. Pobyt nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ  8         POWRÓT
 
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, odbiór pakietów śniadaniowych i przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 06.10. Przylot do Warszawy o godz. 09.15, transfer komfortowym autokarem na miejsce zbiórki przed parafią, zakończenie pielgrzymki.
 
Cena zawiera:
 
 •        Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z cateringiem, opłatami lotniskowymi i bagażowymi
 
 •        7 noclegów  w Hotelach ***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
 
 •       7 śniadań, 7 obiadokolacjiw formie bufetu, 1 obiad – ryba św. Piotra
 
 •       Transfery Parafia – Lotnisko - Parafia
 
 •       Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem
 
 •        Opiekę i informację turystyczną pilota-przewodnika
 
 •       Ubezpieczenie w Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €
 
Cena nie zawiera:        
 
 •        napojów do obiadokolacji,
 
 •        wstępów, zwyczajowych napiwków, opłat za  słuchawki itp.  - na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę – płatne na miejscu.
 
Uwagi:
 
 •        dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 •         na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 950 zł
 •        przewidziana jest codzienna Msza święta
 •        w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.