Trójmiasto i Kaszuby

5804206805

W dniach 6 - 8 czerwcu odbędzię się pielgrzymko – wycieczka do Trójmiasta i na Kaszuby; zapisy w zakrystii

Dzień 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd o godz. 07.00. Wizyta w Pelplinie, gdzie odwiedzimy Bazylikę Katedralną, (Msza Święta), odkryjemy ślady Cystersów i Jana Pawła II. Odwiedzimy także Muzeum Diecezjalne (w cenie) w którym zobaczymy m.in. słynną Biblię

Gutenberga. Przejazd do Gdańska, jednego z najważniejszych miast w całym basenie Morza

Bałtyckiego. Spacer z przewodnikiem reprezentacyjną Drogą Królewską, m.in.: Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka (wstęp) Dwór Artusa i najstarszy Żuraw w Europie. Wizyta z przewodnikiem w Europejskim Centrum Solidarności (w cenie), interaktywnym muzeum poświęconym historii i działalności „Solidarności”.

Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Sopotu, spacer po kurorcie i wstęp na Molo (w cenie). Przejazd do Gdyni. Pobyt w mieście rozpocznie zwiedzanie Muzeum Emigracji (w cenie) przybliżającego dzieje emigracji z ziem polskich od czasów Wielkiej Emigracji w wieku XIX do czasów współczesnych. Następnie czas indywidualny do dyspozycji grupy przy Skwerze Kościuszki, który jest centrum zarówno miasta jak i jednego z najważniejszych portów Morza Bałtyckiego. Rejs statkiem po porcie w Gdyni. Wizyta w Archikatedrze Oliwskiej, gdzie uczestniczyć będziemy w słynnym koncercie organowym, odprawimy Mszę Świętą. Przejazd do ośrodka noclegowego, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Szymbarka. Zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji regionu( w cenie), gdzie zobaczyć można m.in.: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski” i „Dom do Góry Nogami”. Msza Święta.  Z Szymbarku przejazd w okolice Wieżycy, najwyższego wzniesienia Niżu Środkowoeuropejskiego od Uralu po Pireneje i wejście na wieżę widokową (w cenie). Przejazd do Będomina, gdzie odwiedzimy Muzeum Hymny Narodowego (w cenie). Obiad i wyjazd do Zdziechowy. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych i zakończenie.