Do Ciebie Matko, Szafarko łask....

IMG 0452

Chociaż liturgicznie dopiero jutro, to już dziś uczciliśmy naszą Patronkę NMP Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową odprawił i słowo Bożę wygłosił ks. Krzysztof Stanula CSMA, proboszcz budującego się kościoła p.w. bł. M. Kozala BM w Gnieźnie. W kazaniu m.in. podkreślił jak ważna jest rola matki w życiu każdego człowieka, bo taki wzór zatroskania o człowieka zostawia nam Matka Jezusa Chrystusa i nasza. Natomiast popołudniu, odbył się nasz festyn parafialny: Pod okiem Maryi. Udało się uniknąć i ogromnego gorąca, jakie panowało w ostatnich dniach, i obfitych deszczy, jakie przeszły nad całym krajem. Czas wspólnego świętowania, spędzony przy kawie, cieście, zabawach i grillu, upłynął radośnie i miło.