Światowy Dzień Chorego

dzien-488x275pop

św. Jan Paweł II, ustanowił Dzień Chorego, który jest nie tylko okazją do szczególnego pochylenia się nad osobami cierpiącymi wokól nas, ale i zobaczeniu czym jest krzyż choroby, samotności czy odrzucenia. W naszym kościele odprawiona została Msza św. w intencji chorych i cierpiących Parafian.

Benedykt XVI próby całkowitej eliminacji cierpienia nazwał "banicją miłości" i "degradacją człowieka". Pisał o tym tak: Takie próby są pseudoteologią. Ich rezultatem może być tylko pustka życia i pustka śmierci. Człowiek, który cofa się przed cierpieniem, zamyka się przed życiem. Ucieczka przed cierpieniem jest ucieczką od życia. Kryzys zachodniego świata spowodowany jest w niemałej mierze takim wychowaniem i taką filozofią, które chcą zbawić człowieka bez krzyża, wbrew krzyżowi, a zatem wbrew prawdzie. Natomiast papież Franciszek, w orędziu na dzisiejszy dzień, napisał, że czas spędzony przy chorym, jest czasem świętym.